Spletni katalog šolske knjižnice Cobiss+

10. februarja, 2022

Šolska knjižnica OŠ Naklo je od leta junija 2017 polnopravna članica sistema COBISS in ga uporablja za vse segmente knjižničarskega dela. Pred tem in tudi sedaj delno uporabljamo še program KIG.

Podlaga za prehod na nov sistem je bil decembra 2015 sprejet nov Zakon o knjižničarstvu. V februarju 2022 smo v sistem vnesli vse gradivo šolske knjižnice na centralni šoli, v marcu 2022 pa bomo nadaljevali s prenosom gradiva podružničnih šol. Vse vnešeno gradivo pa lahko že sedaj poiščete s pomočjo spletnega kataloga COBISS+.

Sistem COBISS omogoča oddaljeno pregledovanje in iskanje po katalogu naše knjižnice, to je spletna knjižnica COBISS+, njena bližnjica je dostopna tukaj.

Naklo, februar 2022

Navajanje literature

V priponki so navodila, kako navajamo literaturo. Navajanje-literature-in-virov-OS-Naklo-2024Naloži