AAI računi

Kaj je AAI-račun?

AAI-račun je vaše »uporabniško ime v federaciji ArnesAAI«, ki ga dobite od svojega ponudnika identitete (v federaciji), praviloma od institucije, kjer ste zaposleni ali kjer se šolate. Navadno ima obliko »uporabnik@nekadomena«, npr. uporabnik@os-naklo.si za zaposlene in učence naše šole.

Kje lahko dobim svoj AAI-račun?

AAI-račun dobite na organizaciji na kateri se šolate ali ste zaposleni. Torej v našem primeru na OŠ Naklo pri računalnikarjih Jaku Koširju in Marku Poličarju.

Katero geslo vpišem pri uporabi Arnesovega AAI-računa?

Isto kot pri prijavi v Arnesovo spletno pošto.

Kdo lahko dobi AAI-račun?

Vsi tisti, ki so upravičeni do uporabe Arnesovih storitev.

Kako spremenim geslo?

Uporabniki, ki se v storitve v federaciji ArnesAAI prijavijo z uporabo AAI-računa in kot svojo domačo organizacijo oz. ponudnika identitete izberejo Arnes, lahko geslo spremenite tako, da se prijavite v spletno stran https://mdm.arnes.si in izberete zavihek Spremeni geslo.

Ob kakršnih koli težavah z AAI računom se lahko obrnete na enega od računalnikarjev na naši šoli.