Mlade raziskovalke

13. maja, 2024

Pia, Tilka in Taja iz 9. a so raziskovale na področju fizike. Svoja spoznanja so strnile v raziskovalni nalogi Merjenje majhnih razdalj s telefonom, ki so jo predstavile na 33. srečanju mladih raziskovalcev Gorenjske. Z nalogo so osvojile prvo mesto v svoji kategoriji in se uvrstile na državni nivo, kjer pa so dosegle bronasto priznanje.

Iskrene čestitke.

Zahvaljujemo se vsem osmošolcem in devetošolcem, ki so s svojim merjenjem prispevali podatke za raziskovalno nalogo in vsem učiteljem, ki so nam pri raziskovanju pomagali.

Vas zanima, s katerim telefonom smo merili bolj natančno (z androidoim ali iphonom) ? Poiščite raziskovalno nalogo v šolski knjižnici.

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...