Svet je eden – manifest za nesovražno komunikacijo

26. marca, 2024

V sklopu Programa usposabljanj otrok in mladih za krepitev digitalnih kompetenc ter spodbujanja in
promocije naravoslovnih in tehniških poklicev so na naši šoli organizirane delavnice za 5. in 6. razred.
Do sedaj smo že imeli dve delavnici, nestrpno čakamo na tretjo.

Na prvi delavnici smo spoznavali spletni bonton in pravila lepega vedenja na spletu ter se z novim znanjem preizkusili v spletnem kvizu Quizizz. Na drugi delavnici smo ponovili znanje o spletnem bontonu in pravilnem obnašanju na spletu s pomočjo kviza Kahoot!. Nato smo spoznali QR kode. Izvedeli smo nekaj o zgodovini in uporabi teh kod, jih preizkusili in jih nato še sami izdelali za sošolce. Na koncu delavnice pa smo se podali na pravi lov za QR kodami, ki so skrivale
zanimive naloge. Delavnice so nam zelo všeč, saj se zabavamo in se hkrati tudi veliko novega naučimo, zato komaj čakamo, da vidimo, kaj vse se bomo še naučili.

Hristina Jovanova in Kristina Savernik, 6. a

Izvedbo projekta sofinancira: