Zgodovina nas uči …

l

19. marca, 2024

Učenci 6. razreda so pred zimskimi počitnicami obiskali šolsko knjižnico in se v okviru knjižnično informacijskega znanja naučili, kaj so citati. Poiskali so jih po različnih mladinskih knjigah, ki so povezane z zgodovino. Delo je potekalo po skupinah in vsaka je zapisala en citat. Po počitnicah so delo v enakih skupinah nadaljevali v učilnici zgodovine. Izbrani citat so najprej zapisali na glinaste ploščice (iz modelirne mase). Ob tem so morali upoštevati navodila za zapis citata, ki so se jih naučili v knjižnici, poleg tega pa prvo črko oblikovati kot inicialko. Ker so morali zaradi pomanjkanja prostora na glinasti ploščici nekateri besedilo citata skrajšati, so jih vsi učenci zapisali še na plakat. V veznem hodniku pri atriju šole je na ogled razstava citatov na glinastih ploščicah in plakatih. Vabljeni, da si jo ogledate in se prepričate, ali je zgodovina res učiteljica življenja. Za pokušino v galerijo dodajamo le nekaj fotografij.

Mag. Marjeta Šifrer in Tadeja Česen Šink

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost