Kulturno obarvan predpraznični dan

19. februarja, 2024

Za učence in učiteljice 1. triletja je bil 7. februar, dan pred našim kulturnim praznikom, že čisto prazničen in predvsem kulturno obarvan. Po proslavi, s katero so nas navdušili učenci PŠ Duplje, smo se peš odpravili do kulturnega doma Janeza Filipiča, kjer sta nas za kulisami skrita že pričakovala operna pevca Eva Černe Avbelj in Klemen Torkar.

Učencem sta pričarala pravo operno predstavo o Sneguljčici, še prej pa sta nam zajčka predstavila njene značilnosti. Vsi smo z zanimanjem spremljali (in se jo obenem kar malo bali) jezno mačeho, prikupno Sneguljčico, zgrbljeno starko in postavnega princa. Celo sedem palčkov se je znašlo na odru – Sneguljčica jih je poiskala med otroško publiko.