Šestošolci kot arhitekti in operni poznavalci

l

9. februarja, 2024

Učenci šestih razredov smo bili v torek, 7. 2. 2024, prvo šolsko uro najprej navzoči na proslavi ob slovenskem kulturnem prazniku. Navdušili so nas učenci Podružnične šole Duplje ter pevci šolskih zborov, ki so skupaj z mentoricami pripravili pravi praznik kulturi.

Nadaljevali smo s kulturnim dnevom, ki smo ga posvetili arhitekturi in operni glasbi.

V prvem delu smo se poučili o razlikah med masivno in skeletno gradnjo, potem pa iz krompirja in palčk za ražnjiče izdelovali najrazličnejše zgradbe. Naša domišljija ne pozna meja, zato so nastali zelo različni izdelki.

Po aktivnem odmoru smo najprej ponovili pravila bontona na kulturni prireditvi ter se naučili osnove pisanja glasbene kritike. Potem pa smo se odpravili v Kulturni dom Janeza Filipiča. Tam smo prisluhnili predstavi Aplikacija opera, v kateri sta nastopila Eva Černe in Klemen Torkar. Odpela sta odlomke iz različnih oper svetovno znanih skladateljev različnih glasbenih obdobij, na primer iz klasicizma, baroka, verizma in tako naprej.

Besedilo in fotografije: Jerca Kobe, 6. c

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost