Uradni rezultati šolskega tekmovanja za Cankarjevo priznanje

5. decembra, 2023

Na tekmovanju za Cankarjevo priznanje je sodelovalo 30 osmo- in devetošolcev, ki so se v svojem spisu odzvali na fantazijski roman Modri otok, ki ga je napisala Irena Androjna.

Priznanje za sodelovanje dobijo: Matic Zadražnik, Nika Klančar, Eva Jošt, Matej Srečnik in Veronika Žepič ter Karolina Jere, Tilka Hutter, Zala Uranič, Elizabeta Plut in Taja Ovsenik Eržen.

Prvi trije iz vsake generacije se bodo udeležili regijskega tekmovanja, ki bo 16. 1. 2024 v Radovljici. To so Matic Zadražnik, Nika Klančar, Eva Jošt (8. razred) in Karolina Jere, Tilka Hutter, Zala Uranič (9. razred).

Iskrene čestitke vsem za doseženo, tekmovalcem na regijskem srečanju pa veliko izvirnosti in domiselnih idej.

mentorica Tatjana Lotrič Komac