Vzgoja potrošnika

l

12. oktobra, 2023

V torek, 10. 10. 2023, smo imeli tehniški dan. Začeli smo ob 8.20 v likovni učilnici. Prvo uro smo izdelovali lončke za rože iz plastenk. Najprej smo odrezali spodnji del plastenke v obliki živali. Nato smo z lepilom namazali plastenko in oblepili z blagom različnih barv. Dodali smo še oči, usta in končali prvo nalogo.

Naslednjo uro smo šli v učilnico zgodovine. Tam smo barvali velike ploščate kamne. Nanje smo narisali sveče. Najprej smo na kamne narisali skice sveč. Nato smo svinčnikove črte obrisali z alkoholnim flumastrom. Ko smo to naredili, nam je učiteljica stisnila barve na palete. Začeli smo jih barvati, barvali smo jih okoli 10 minut. Ko smo končali, smo jih dali sušit in odšli v učilnico gospodinjstvo pojesti malico.

Ko smo pojedli malico, smo se v gospodinjstvu učili, kako ločujemo in recikliramo odpadke. Najprej smo si ogledali 15-minutni videoposnetek o ločevanju smeti. Nato pa smo rešili dva učna lista. Končno smo lahko odšli domov.

Doma smo pripravili papir, ki smo ga od 14.30 do 17.30 oddali v šolske zabojnike. Tako smo končali tehniški dan.

Besedilo: Val Kovač, Andrej Marinšek, Vid Bizjak in Samo Bajt, vsi 6. c

Zadnja obvestila:

Zbiralna akcija papirja

Zbiralna akcija papirja

V torek, 14. 5. 2024, smo v okviru tehniškega dneva organizirali zbiralno akcijo odpadnega...

Dostopnost