ŠOLSKA SHEMA V ŠOLSKEM LETU 2022/23

l

28. junija, 2023

Naša šola je bila v šolskem letu  2022/23 vključena v izvajanje Šolske sheme. Projekt je ukrep skupne kmetijske politike EU, s katerim želijo doseči večje uživanje sadja in zelenjave pri učencih in s tem vplivati na izboljšanje prehranjevanja v mladostniški dobi. V okviru šolske sheme pa smo razdeljevali tudi mleko in mlečne izdelke.

Učencem smo razdeljevali sveže sadje in zelenjavo poleg redne šolske prehrane. Razdeljevali smo enkrat tedensko ob sredah. Letos je bilo skupaj 26 razdelitev. Delili smo mandarine 12x, klementine 4x, hruške 3x, jabolka 3x in jagode 2x. Od zelenjave smo razdeljevali paradižnik 2x.

Ob četrtkih dvakrat na mesec smo razdeljevali mleko in mlečne izdelke brez dodanega sladkorja. Imeli smo 12 razdelitev. Delili smo mleko 6x, navadni jogurt 5x in skuto 1x. Vse mleko in mlečni izdelki so bili iz okoliških kmetij.

Porabili smo vsa dodeljena sredstva.

S Šolsko shemo bomo nadaljevali tudi v naslednjem šolskem letu.

Zapisala : Nataša Černilec

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost