Spoznajmo Tržič

15. junija, 2023

Včeraj, 14. 6. 2023, smo se odpravili v Tržič. Ko smo prispeli, smo se z vodičem odpravili do Tržiškega muzeja in si ogledali o usnjarstvu in čevljarstvu. Ko smo sešili copatke, smo šli do Kurnikove hiše, kjer smo pisali z gosjim peresom in in prali perilo na roke. Še prej pa smo morali do korita, kjer smo v vrč zajeli vodo in jo prinesli do hiše. Zatem nas je vodič odpeljal po mestu in nam povedal veliko zanimivosti. Najbolj nam je bilo všeč pisanje z gosjim peresom in šivanje copatkov.