Prvošolci pri lovcih

l

5. junija, 2023

Prvošolci smo sončni torek, 30. maja, izkoristili za sprehod v Udin boršt, kjer nas je že na začetku gozda pričakal prijazni lovec Anton Markič. Odpeljal nas je do gozdne jase v Želinu, na poti pa smo se ustavili še pri drugem želinskem ribniku, za katerega skrbijo lovci. Tam smo prisluhnili regljanju mladih žabic in ujeli še nekaj drugih zanimivih oglašanj skritih živali.

Na gozdni jasi pri lovski brunarici nas je pričakal še drugi lovec, ki nas je poklical kar z lovskim rogom. Izvedeli smo veliko zanimivega o nalogah lovcev ter opazovali gozne živali, ki so nas tokrat pričakale kar na drevesih.

Že precej lačni in prijetno utrujeni smo se prepustili razvajanju – lovca sta nam pripravila pravi piknik z odejami, da smo si lahko odpočili, pa tudi odžejali smo se z ledenim čajem in posladkali z napolitankami.

Hvala lovcema za prijazen sprejem, postrežbo in zanimivo doživetje.

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost