PO TEDNU MOBILNOSTI NA ČEŠKEM – ERASMUS+ NAVDIH ZA ZELENO EVROPO

l

2. junija, 2023

 

Kje ste preživeli ta teden? Na Češkem (v Brnu in na Vysočini).

Top 3 dogodki tega tedna:

 • Vida!
 • Papilonia (Hiša metuljev)
 • ZOO

Kaj vas je najbolj navdahnilo? Vida!

Kaj ste si najbolj zapomnili?

 • Tri pomembne češke osebe so skladatelj Janaček, filozof in prvi češki predsednik Masaryk, duhovnik in raziskovalec Mendel,
 • pod starim delom mesta Brno so tri etaže kleti,
 • poleg univerze je zapor,
 • sladoledu se po češko reče zmrzlina,
 • grad Špilberk je bil nekoč zapor,
 • na Češkem je enka najboljša ocena,
 • v Brnu je 66 osnovnih šol in 9 univerz,
 • OŠ Armenska je stara 47 let,
 • veliko osnovnih šol ima bazen,
 • vsi učenci OŠ Armenska so doma v blokih in doma nimajo zelenjavnih vrtov,
 • v Brnu veliko gradijo,
 • po Brnu vozijo tramvaji,
 • naučili smo se češke besede za barve, pozdrave, da in ne ter šteti do deset.

Kako bi ocenili ta teden? Enajst učencev “prav dobro”, štirinajst učencev “odlično”.

Kako bi strnili vtise tega tedna?

 • Imeli smo se super.
 • To je bil eden izmed najboljših izletov do sedaj.
 • Na Češkem je zelo lepo, le vožnja do tja je dolga.
 • Bilo je lepo, ker smo spoznali veliko novih prijateljev.
 • Hrana je precej drugačna od naše.

3 stvari, ki si jih želite za ta vikend?

 • Počitek in dolgo spanje
 • Branje
 • Druženje z domačimi

Za vas poročajo učenci 4. a razreda.

Zadnja obvestila:

Mladi folklorniki na območnem srečanju

Mladi folklorniki na območnem srečanju

V soboto, 16. marca 2024, je več kot šestdeset učencev OŠ Naklo nastopilo na območnem srečanju otroških folklornih skupin v Predosljah pri Kranju. Predstavili so se s tremi različnimi odrskimi postavitvami. Folklorniki od 1. do 3. razreda so se predstavili z odrsko postavitvijo Gospa mravlja, srednja OFS Podkuca z odrsko postavitvijo Nerodna lutka in mladinska skupina z odrsko postavitvijo z belokranjsko vsebino in prvič v belokranjskih kostumih, z naslovom Ob Kolpi sem hodil.
Vse skupine so odlično nastopile. Folklorniki najmlajše in srednje otroške skupine so se prvič predstavili na srečanju OFS. V preteklem tednu smo prejeli ocene strokovnih spremljevalcev. Srednja otroška skupina je s svojim nastopom dosegla regijski nivo in si s tem zagotovila nastop med šestimi najboljšimi otroškimi skupinami na Gorenjskem. Tako se na Regijskem srečanju OFS Ringaraja v petek, 12. aprila, ponovno predstavijo na odru v Predosljah. Mogoče bo tudi letos izmed šestih NAJ skupin na regijskem srečanju, ponovno izbrana ena gorenjska otroška folklorna skupina, ki se bo lahko predstavila na državnem srečanju. Kot lani naša letošnja mladinska skupina.
Mladinska skupina pa je pri ocenjevanju letos že v kategoriji odraslih skupin. Zato so se v začetku marca predstavili tudi na odraslem srečanju v Kranju, vendar še niso dobili rezultatov izbora. Letos velja za odrasle skupine le dvostopenjski izbor in bodo izmed vseh slovenskih odraslih skupin izbrali 12 do 14 najboljših odrskih postavitev, ki se bodo lahko udeležile državnega srečanja v juliju.
Vabljeni v Predoslje v petek, 12. 4. 2024, ob 16.00. Mladi plesalci bodo veseli vaše podpore.
Veliko uspehov želimo našim mladim folklornikom na petkove nastopu.
mentorji Špela, Tadej, Laura, Žan
Foto: TENT FIlm

Dostopnost