Od Trubarja do Cankarja in še Stična vmes

l

6. maja, 2023

V četrtek, 4. 5. 2023, smo se učenci osmih razredov odpravili na ekskurzijo. Ob 7.20 smo se zbrali v jedilnici in se odpeljali proti Dolenjski. Najprej smo si ogledali domačijo Primoža Trubarja. Tam smo pojedli tudi malico. Nato smo se čez Suho krajino odpravili proti Stični. Vmes smo naredili postanek pri kraškem izviru reke Krke. V Stični smo si ogledali samostan in okolico ter poslušali kratko življenje in zgodovino menihov ter samostana. Po tem pa smo se odpeljali še proti Vrhiki, kjer smo spoznali življenje, dom in delo Ivana Cankarja. Sprehodili smo se še do enajste šole pod mostom in si privoščili sladoled. 

Poročevalka in fotoreporterka Maša Lotrič, 8. b

Zadnja obvestila:

Strunjan – 4. dan

Strunjan – 4. dan

NAJ NAJ pouk ob obaliiskanje školjk in polževpohod v Pirankopanje v Fiesinakupovanje, sladoled,...

Strunjan – 3. dan

Strunjan – 3. dan

Danes smo odšli na zajtrk ob 7.30, bil nam je zelo všeč. Potem smo se odpravili na bazen, kjer smo...

Dostopnost