Razstava Rudolf Maister

25. aprila, 2023

Učenci devetih razredov smo  24. 4. 2023 poslušali predstavitev razstave o generalu in domoljubu Rudolfu Maistru.

Imel je eno glavnih vlog ob zaključku 1. svetovne vojne in razpadu Avstro-Ogrske pri oblikovanju novih meja na Štajerskem in na Koroškem.

Razstavo smo si že nekaj dni prej lahko sami ogledali v jedilnici. Danes pa nam jo je podrobno predstavil gospod, ki nam je povedal veliko novih zanimivih podatkov. Nekatere stvari smo se učili že pri pouku zgodovine, druge pa smo izvedeli ob poslušanju razlage. Omenil nam je nekaj ljudi, ki imajo velik vpliv, da je slovenska meja postavljena na današnjem mestu. Rekel je, da veliko teh ljudi v današnjem času premalo cenimo in jim posvečamo premalo pozornosti.

Razstava se mi je zdela zanimiva in sem ji z velikim zanimanjem prisluhnila.

Zapisala: Julija Jošt, 9. c