Od Sokola do Slovana preko Partizana do Športnega društva Naklo.

l

12. aprila, 2023

V letošnjem šolskem letu nas je učiteljica zgodovine navdušila z idejo, da bi sodelovale pri raziskovalni nalogi Mladih raziskovalcev na temo Šport skozi čas.

Osredotočile smo se na šport v občini Naklo. Tema nas je še posebej pritegnila, saj tudi same treniramo različne športne discipline, hkrati pa je šport zelo pogosto del našega prostega časa in torej precejšen del našega življenja. V raziskovalni nalogi pišemo o pestri zgodovini športa v naši lokalni skupnosti, o tem, kaj se je pravzaprav dogajalo s športom v Naklem po 1. svetovni vojni in vse do danes. Kot rezultat naše raziskovalne naloge smo pripravile tudi brošuro v slovenščini in angleščini.

Nekaj izvodov raziskovalne naloge smo podarile knjižnici in jo dostavile tudi županu.

Rade bi se še enkrat zahvalile našima mentoricama Marjeti Šifrer in Anji Košnik za vso podporo in spodbudo. Prav tako bi se rade zahvalile tudi Jasni Zupan za lektoriranje naloge.

Eva, Blaža in Pavla

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost