Prostovoljstvo

27. februarja, 2023

V začetku šolskega leta sta se oblikovali dve skupini prostovoljcev iz 4. in 5. razreda, ki vsak mesec obiskujeta dom starejših občanov v Naklem. Gre za interesno dejavnost, katere namen je, da mladi in malo manj mladi skupaj preživimo nekaj prostega časa.

Veliko se naučimo drug od drugega. Otroci v dom prinašajo veselje, živahnost in razigranost, spoznavajo življenje starejših in slišijo tudi o preizkušnjah, s katerimi se srečujejo; starejši pa jih bogatijo s kupom življenjskih modrosti in z zanimivimi zgodbami o življenju včasih, o potovanjih v Afriko, o njihovi mladosti, o številu vnukov, ki jih imajo zdaj in še marsičem drugem.

Poleg prostega klepetanja in spoznavanja pa se radi podružimo tudi ob različnih aktivnostih. V preteklih mesecih smo igrali družabne igre, ustvarjali novoletne okraske, brali pravljice, se preizkusili v pantomimi, risali risbice, izdelovali ladjice, pripovedovali o svojih najljubših stvareh, peli s kitaro, zaigrali na harmoniko in si celo ogledali video o potovanju na Maldive.

Vsako srečanje zaključimo s podelitvijo vtisov in novih spoznanj, potem pa z nasmeški na obrazih odhitimo vsak v svojo smer. Včasih pa odidemo bolj razmišljujočih obrazov, saj se nas kakšna stvar tako dotakne, da misel nanjo ostane.

Te obiski so bogastvo. Tako za ene kot za druge. Veselimo se še preostalih v tem šolskem letu.