En pesnik je živel, iz Vrbe je bil…

l

5. februarja, 2023

V petek, 3. 2. 2023, smo tretješolci imeli kulturni dan. Posvečen je bil našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu. Najprej smo se odpeljali v njegovo rojstno vas. Za začetek smo si ogledali Prešernov spomenik, ki so ga v Vrbo postavili ob dvestoletnici pesnikovega rojstva. Sledil je ogled pesnikove rojstne hiše, v kateri se nahajajo predmeti iz njegovega življenja. Zelo nam je bila zanimiva črna kuhinja, ki se povsem razlikuje od kuhinj v današnjem času. Po ogledu hiše smo se sprehodili skozi vas do vaške lipe ter cerkve svetega Marka.

Nato nas je pot vodila do Čopove hiše v Žirovnici, kjer smo imeli delavnice. Najbolj nas je navdušilo ustvarjanje Prešernovega portreta, kjer smo združili različne materiale.

Preživeli smo čudovit, poučen, ustvarjalen dan.

Zadnja obvestila:

Vandranje po Salzburgu

Vandranje po Salzburgu

Sobota, 25. marec 2023, je bila za sedmošolce, ki obiskujemo izbirni predmet nemščina, rezervirana...

Mama, ta roža je zate!

Mama, ta roža je zate!

Vsaka mama je prava mama,dana za srečo in na veselje. Prava. In ena sama.Za vse življenje. (Tone...

Dostopnost