SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

l

4. februarja, 2023

Slovenski kulturni praznik obeležujemo 8. februarja, na obletnico smrti našega največjega pesnika Franceta Prešerna.

2. februarja 2023 smo z občinsko proslavo v KD Podbrezje obeležili praznik slovenske kulture. Z učenci PŠ Podbrezje smo se spomnili dečka, ki je pisal pesmi in kot pesnik s svojo ustvarjalnostjo dosegel, da ga slovenski narod ne bo nikoli pozabil.

Vse navzoče je nagovoril župan občine Naklo Ivan Meglič.

Najlepše se zahvaljujemo tudi pevkam, godcem in plesalcem Folklorne skupine Podkuca, ki so s svojimi nastopi popestrili prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku.

Fotografije: Anja Mihelič

V petek, 3. 2. 2023, je potekala šolska proslava ob kulturnem prazniku. Učence OŠ Naklo je nagovoril ravnatelj Milan Bohinec. Učenci PŠ Podbrezje so se predstavili z deklamacijami Prešernovih pesmi in glasbenimi nastopi na kitari, harmoniki in klavirju. S slovensko himno in pevskim nastopom se je izkazal otroški pevski zbor OŠ Naklo.

Želimo vam prijeten Prešernov dan in sproščene zimske počitnice.

Fotografije: Blaža Pajnatar, 9. c

Učenci in učiteljice PŠ Podbrezje

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost