Prešeren v Kranju in Reformatorji na odru

l

7. novembra, 2022

V ponedeljek, 7. 11. 2022, smo osmošolci imeli kulturni dan. Ob osmih zjutraj smo se zbrali v jedilnici in vzeli malico. Nato smo se odpravili proti avtobusni postaji. Razdelili smo se v dva avtobusa in se odpeljali v Kranj. Najprej smo odšli v Prešernov gaj in si ogledali spomenike ter se poklonili spominu našega največjega pesnika. Sošolca sta deklamirala dve Prešernovi pesmi. Potem smo se odpravili proti Prešernovemu muzeju v starem mestnem jedru Kranja. Prijeten vodnik nas je popeljal skozi zgodovino Prešernovega življenja in predstavil pisarno ter sobi, kjer je Prešeren preživljal zadnja leta svojega življenja. Po sprehodu skozi muzej smo se odpravili do avtobusne postaje in odpeljali do kulturnega doma v Predosljah. Pojedli smo malico, potem pa smo si ogledali predstavo Reformatorji na odru, ki sta jo odigrala Nik Škrlec in Boštjan Gorenc – Pižama. Predstava mi je bila zelo všeč, ker smo se naučili veliko novega na zabaven  način. Deset čez dvanajsto smo se odpravili proti šoli.

Besedilo in fotografije: Maša Lotrič, 8. b

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost