En dan v bavarski prestolnici

l

28. oktobra, 2022

V soboto, 22. oktobra 2022, smo imeli učenci izbirnega predmeta nemščina jezikovno ekskurzijo v München. Vozili smo se približno pet ur in okoli desete ure prispeli v prestolnico Bavarske. Med vožnjo nam je turistični vodnik razložil vse o zvezni državi Bavarski in o njenem glavnem mestu München. Ogled mesta se je začel z ogledom razstavnega avtomobilskega salona BMW Welt. Največ avtomobilov je bilo znamke BMW, zaradi sodelovanja med znamkami pa tudi Mini in Rolls- Royce. Temu je sledil ogled BMW muzeja. Ogledali smo si revolucijo znamke avtomobilov, motorjev, ladijskih motorjev in letalskih motorjev. Muzej je imel nekaj novih zanimivosti zaradi petdesete obletnice BMW-ja M (BMW Motorsport). BMW M je pri osebnih avtomobilih športna oznaka in že leta sodeluje v DTM (svetovno prvenstvo v dirkah z dirkalno predelanimi avtomobili). Zaradi tega so razstavili nekaj športnih avtomobilov. Sledil je ogled Olimpijskega stolpa, zgrajenega zaradi letnih olimpijskih iger leta 1972. Visok je 291 m in povzpeli smo se do višine 190 m. Z razgleda smo opazili Olimpijsko vasico, BMW tovarno in Allianz areno. Na koncu smo se sprehodili skozi mesto, ogledali smo si glavne znamenitosti, nato pa smo imeli prosti čas za samostojni sprehod po mestu in raziskovanje le tega. Ob petih smo se zbrali na Marijinem trgu pred mogočno mestno hišo in opazovali igro zvonov – mini lutkovna predstava v zvoniku. Vodnik nam je rekel, če ne vidiš te igre, potem sploh nisi bil v Münchnu. Mi smo torej bili 🙂

Andraž Novinc, 8.a

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost