Evropski dan jezikov in teden evropske kulinarike

5. oktobra, 2022

Evropski dan jezikov praznujemo vsako leto 26. septembra. Na naši šoli smo se odločili, da bomo praznovali kar evropski teden jezikov, in sicer od 26. do 30. septembra. Vsak dan v tednu smo namenili eni državi in enemu jeziku. Odločili smo se za jezike naših sosed in za angleščino, ki se jo vsi učimo. Za vsak jezik smo naredili plakate in jezike povezali z državami, kjer je ta jezik tudi uradni jezik. V ponedeljek smo izbrali nemščino in tako predstavili Avstrijo, Nemčijo in Švico. V torek je bila na vrsti italijanščina in Italija, v sredo angleščina in Velika Britanija, v četrtek madžarščina in Madžarska in v petek hrvaščina in Hrvaška. Za vsak dan posebej so nam kuharice pripravile obroke značilne za posamezno državo. Ob malici smo tudi poslušali glasbo v jeziku določene države.

Maša Kavčič, 8.a

Vtisi nekaterih učencev:

Evropski teden jezikov mi je bil zelo všeč. Najboljši dan je bil Velika Britanija. Hrana je bila zelo odlična. Lana

Pri tednu evropskih jezikov mi je bila zelo všeč hrana in glasba med malico. Najboljša hrana je bila prvi dan v tednu: Nemčija. Želim, da se bo to ponovilo tudi naslednje leto. Živa

Ta teden je bilo zelo dobro kosilo in malica. Plakati so bili zanimivi in všeč mi je bila glasba med malico. Bilo mi je zelo všeč, upam, da bo naslednje leto enako. Zoja

Meni je bila najboljša avstrijska kuhinja, najmanj pa hrvaška. Z veseljem pa bi to tudi drugo leto ponovila. Dodala pa bi še mehiško kulinariko 😊  Maja

Lahko bi imeli večkrat pico. Naslednjič naj bo polenta manj slana. Drugače je bila hrana odlična. Večkrat v letu bi morale biti pesmi med odmorom. Ana

Teden evropskih jezikov se mi je zdel res zanimiv, ker smo imeli vsak dan hrano iz določene evropske države. Naslednje leto bi si tudi želela kaj takega. Sara

Ta teden jezikov mi je bil všeč. V petek, ko je bila Hrvaška, je bila malica najslabša, vendar je bila glasba najboljša. Naučil sem se tudi, kako se reče dober tek po hrvaško. V sredo pa me je kosilo dobesedno presenetilo, ker je bila Velika Britanija. Urh

Zelo všeč mi je bilo, kako lepo so pripravili malico. Glasba med odmorom je bila tudi dobra. Upam, da bo tako tudi naslednje leto. Lovro

Teden jezikov je bil zelo zanimiv. Jedli smo tradicionalne jedi držav v Evropi. Upam, da bo enako naslednje leto. Tilen

Ta teden mi je bil zelo všeč zaradi glasbe med malico in zanimive hrane. Najboljši dan je bil, ko je bila predstavljena Madžarska, najslabša mi je bila Hrvaška. Primož