Šolska shema 2018/2019

l

21. julija, 2021

Šolska shema 
 
Naša šola je bila tudi v šolskem letu 2018/19 vključena v izvajanje Šolske sheme. Projekt je ukrep skupne kmetijske politike EU s katerim želijo doseči večje uživanje sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov pri učencih. S tem želijo izboljšati način prehranjevanja mladostnikov.
Učencem smo razdeljevali enkrat tedensko ob sredah preko celega šolskega leta poleg redne šolske malice. Delili smo klementine, hruške, mandarine, jagode, češnje, jabolka. Približno polovica razdeljenega sadja je bila od lokalnih pridelovalcev.
Učencem smo mleko in mlečne izdelke (navadni jogurt) razdeljevali dvakrat mesečno. Večina mleka in mlečnih izdelkov je bila lokalnega izvora, približno četrtina je bilo tudi ekološkega porekla.
S shemo bomo nadaljevali tudi v prihodnjem šolskem letu.

Zapisala Nataša Černilec

Ostali projekti:

Erasmus+

Erasmus+

  KA2 Potovanje v "Zeleno Evropo"       

Različni smo

Različni smo

Vsi, ki obiskujemo šolo, smo si med seboj različni. Razlikujemo se na...

Dostopnost