Z glasbo, plesom in pesmijo v praznične dni

l

18. decembra, 2022

V vrtcu Jelka je že od začetka decembra praznično vzdušje. Tradicionalni prižig lučk je zaradi slabega vremena žal odpadel, a smo ga nadomestili z interno prireditvijo, ko so otroci nastopali otrokom. Poleg pestrih dejavnosti, ki jih za otroke pripravljamo vzgojitelji, so nas obiskali tudi nekateri zunanji izvajalci. Učenki Zala in Ula sta nam dopoldan popestrili z igranjem na prečno flavto in saksofon, tako smo uživali v zimsko-praznični glasbi. Obiskali pa so nas tudi pevci ljudskih pesmi in godci ljudskih viž KD Jerbas, ki so otrokom pripravili zares simpatičen program, v katerega so vključili otroške ljudske pesmi, bibarije in plese. Predstavili so nam inštrumente – diatonično harmoniko in bariton in nanje zagodli, na koncu pa z otroki tudi zapeli in zaplesali. Hvala vsem za prijetne urice.

Pripravila: Saša Meglič

Zadnji dogodki:

Februar – mesec kulture

Februar – mesec kulture

Z otroki oddelka 4 smo 1. 2. 2023 kot uvod v mesec kulture obiskali Lutkovno gledališče Kricekrace...

Juhuhu, sneg je tu!

Juhuhu, sneg je tu!

Otroci so se zelo razveselili snega, ki je bil kot nalašč za kepanje, lovljenje snežink,...

DECEMBER V VRTCU MLINČEK

DECEMBER V VRTCU MLINČEK

V galeriji si lahko ogledate nekaj utrinkov dejavnosti, ki smo jih za otroke pripravili v mesecu...

Dostopnost