vrtec

Bambino.si

Nujno varstvo otrok od 18. 1. 2021 do 22. 1. 2021

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije sprejela odločitev o podaljšanju ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19. Tako bomo še naprej delovali v zmanjšanem obsegu in zagotavljali program za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način.

Nujno varstvo otrok se bo izvajalo v vrtcu Mlinček v Naklem.

Zaradi lažje organizacije dela vas prosimo, da potrebo po nujnem varstvu za vašega otroka za naslednji teden sporočite do sobote, 16. 1. 2021, do 14. ure na e-naslov: vrtec.mlincek@os-naklo.si. V sporočilu zapišite tudi uro otrokovega prihoda in odhoda, oddelek, ki ga otrok obiskuje, in morebitne otrokove zdravstvene ter druge posebnosti in vašo telefonsko številko.

Otroke, ki že obiskujejo nujno varstvo, ni potrebno ponovno prijavljati. Sporočite nam le, če varstva ne potrebujete več oziroma če gre za spremenjene ure otrokovega prihoda in odhoda.

Ob prvem obisku vrtca (NA NOVO prijavljeni) prosimo predložite naslednja dokazila:

- POTRDILO DELODAJALCA o upravičenosti do nujnega varstva otrok - za oba starša (priloga 1);

- podpisano IZJAVO STARŠEV, da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-CoV-2 (priloga 2).

Pri organizaciji varstva bomo še naprej sledili priporočilom NIJZ. Prijavljeni otroci bodo razporejeni v manjše skupine. Osnovno vodilo ostaja, da v vrtec prihajajo samo zdravi otroci in odrasli. Prosimo vas, da dosledno upoštevate priporočila in navodila o higienskih ukrepih.

Tudi v prihodnje se bomo potrudili, da se bodo otroci v vrtcu dobro počutili, organizirali spodbudne igralne dejavnosti in izvajali kakovosten vzgojno-izobraževalni program ob tem pa skrbeli tudi za varno okolje.

V času zaprtja vrtcev bodo starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni.

O vseh nadaljnjih informacijah vas bomo obveščali preko eAsistenta in naše spletne strani www.os-naklo.si. V upanju na izboljšanje epidemiološke slike in želji, da skupaj ohranimo zdravje vseh nas, vam želimo vse dobro in se zahvaljujemo za sodelovanje.

Prijazen pozdrav

vodstvo vrtca

Prilogi:

- Potrdilo delodajalca (za oba starša)

- Izjava staršev pred vstopom otroka v vrtec

Priloga 1:

Vsa obvestila ...