dogodki
  Zgodilo se je

3. triletje

Ekskurzija na Dunaj - 25. 11. 2019

V soboto, 23.11.2019, smo se z izbirnim predmetom nemščina odpravili na našo zadnjo ekskurzijo  v okviru projekta Spoznajmo Avstrijo. Tokrat smo se odpravili v prestolnico Avstrije, na Dunaj. Po megleni poti smo prispeli do palače Schönbrunn, kjer se nam je kasneje prikazalo sonce. Tam smo si ogledali vrtove nekdanje poletne rezidence. V enem delu vrta se nahaja najstarejši živalski vrt, katerega posebnosti so pande, koale, flamingoti, tropski gozd… Le tega smo učenci v skupinah raziskali. Nato smo se odpravili na Donauturm (252 m visok ), kjer smo kljub močnemu vetru doživeli prečudovit pogled na avstrijsko prestolnico. Zapeljali smo se po dunajskem ringu do hiše slavnega umetnika in arhitekta Hundertwasser-ja. Na koncu smo si skupaj ogledali še glavne znamenitosti samega mesta, ki je dajalo že pred božično vzdušje. Utrujeni a hkrati veseli, da smo ta dan preživeli skupaj, smo se v večernih urah vrnili domov.

Besedilo in fotografije: Katja Jošt, Manca Lunar, Ema Šparovec

Galerija slik