dogodki
  Zgodilo se je

Šport in športna tekmovanja

Napeti športni boji med razredi - 21. 6. 2019

V petek, 21. 6. 2019, ob 7:30 smo na predmetni stopnji začeli zadnji športni dan, na katerem smo se razredi pomerili v različnih igrah. Najboljšim športnikom pa so bile ob koncu dneva podeljene nagrade.

Preizkusili smo se v štirih atletskih disciplinah in treh igrah brez meja. Prva disciplina je bila tek na 60 m, zmagali pa so 6. a, 7. b, 8. a in 8. c. Druga disciplina je bila skok v daljino, zmagovalci pri tem so bili 6. b, 7. b in 8. a. Tretja disciplina je bila met vorteksa, zmagali so 6. a, 7. a in 8. b. Zadnja disciplina je bila štafeta na 4 krat po 60 m, zmagali pa so 6. a, 7. b in 8. a. Potem pa smo imeli še tri igre brez meja in sicer prva: centrifuga, pri kateri smo se morali desetkrat zavrteti okoli palice in steči v vrsto, druga je bila vlečenje vrvi, tretja pa lovljenje vodnih balonov.

Pri določanju zmage pa sta imela velik vpliv tudi športno navijanje in čiščenje igrišča po tekmah.

Končni vrstni red oddelkov je bil na koncu tak:
1.  mesto: 6. a, 7. b, 8. a
2. mesto: 6. c, 7. a, 8. c