Jezikovna ekskurzija v Salzburg

l

25. aprila, 2022

V soboto, 23. 4. 2022, smo učenci izbirnega predmeta nemščina imeli jezikovno ekskurzijo v Salzburgu. Ob petih zjutraj smo se odpravili, tako, da smo že ob pol desetih prispeli do rudnika soli. Tam smo si najprej ogledali film o starih Keltih, ki so začeli z rudarjenjem soli. Nato smo se z vlakcem odpeljali v podzemlje, kjer smo izvedeli še nekaj zanimivosti, potem pa smo se še bolj globoko pod zemljo spustili po stmem lesenem toboganu. Izmeril nam je hitrost okoli 35 km/h. Med vožnjo z ladjo v umetnem podzemnem jezeru smo videli posebne animacije o kopanju iz raznašanju soli v starih časih. Po plovbi smo si ogledali še video o kopanju predorov starih Keltov v rudnik. Lahko smo tudi poskusili slano vodo z 36% vsebnostjo soli. Ogled rudnika je bil interdisciplinaren, v nemščini in angleščini smo spoznavali teme iz zgodovine, geografije in naravoslovja. Poleg rudnika se nahaja keltska vas, skozi katero smo se sprehodili. Nato smo se odpeljali v center mesta Salzburg. Vodička nam je na sprehodu skozi mesto in ogledu glavnih znamenitosti povedala veliko stvari. Obiskali smo katedralo, videli smo trdnjavo na vrhu hriba, cerkev in pokopališče sv. Petra, kjer so snemali film Moje pesmi, moje sanje, sprehodili smo se po znameniti Žitni ulici, čez reko Salzach do gradu Mirabell. Veliko smo izvedeli o Mozartu in življenju v Salzburgu včasih. Današnji utrip življenja pa smo na ekskurziji lahko začutili. Potem smo se z avtobusom odpeljali do Salzburškega športnega letališča in odšli v Hangar 7, ogromno kupolo, kjer je zbirka dirkalnikov, motociklov, športnih letal, privatnih letal, helikopterjev in reaktivcev, katerih sponzor je Red Bull. Pozno popoldan smo se izjemno navdušeni nad ekskurzijo odpravili domov.

Besedilo: Andraž Novinc

Fotografije: Andraž Novinc, Maruša Jazbec Colja

Zadnja obvestila:

Dostopnost