Ruski akcijski film Letalska posadka – Экипаж

l

10. februarja, 2022

V sredo, 2. 2. 2022, smo se z izbirnima predmetoma ruščina in življenje človeka na zemlji odpravili v Škofja Loko.

Tam je potekal Festival ruskega filma. Ogledali smo si ruski akcijski film Letalska posadka ali po rusko Экипаж. Bil je zelo vznemirljiv in napet, definitivno ga priporočava vsem ljubiteljem tovrstnih filmov. To izkušnjo bi vsekakor ponovili, vsem pa svetujeva ogled še kakšnega filma, ki ni le ameriški.

Film prikazuje zgodbo nadarjenega mladega pilota Alekseja Gušina. Aleksej ne priznava avtoritete, ampak raje ravna v skladu s svojimi osebnimi načeli. Ker ni pripravljen izpolniti nesmiselnega ukaza, ga izključijo iz vojaškega letalstva. Na srečo dobi novo priložnost v službi pri civilnem letalstvu, a tam mora svojo letalsko kariero začeti z najnižje stopnje. Njegov mentor je surovi in načelni poveljnik letala Leonid Zinčenko. Njegova sodelavka, kopilotka, je nedostopna lepotica Aleksandra. Ko se posadka znajde v situaciji, med življenjem in smrtjo, ko jih požirata pepel in ogenj, rešitev pa ponuja le nebo, Gušin pokaže vse svoje sposobnosti. Posadki bo le s skupnimi močmi uspelo uspešno izpeljati podvig in s tem rešiti na stotine življenj.

Suzana Rutar in Nika Likar, 8a

Zadnja obvestila:

Dostopnost