ŠESTOŠOLCI NA EKSKURZIJI

l

23. septembra, 2021

V sredo, 22. 9. 2021, smo se šestošolci ob 7.20 zbrali na parkirišču pri šoli in se nato odpravili na ekskurzijo na Notranjsko. Naš prvi cilj je bil izvir reke Ljubljanice – Močilnik, ki je bil skoraj izsušen. Z vožnjo smo nadaljevali proti Velikemu naravnemu mostu v Rakovem Škocjanu, pod katerim smo se tudi okrepčali z malico. Naš naslednji cilj je bil grad Snežnik, kjer nas je pričakala prijazna vodička in nas popeljala po grajskih prostorih. V Muzeju Cerkniškega jezera smo si ogledali maketo, ki prikazuje, kako jezero presahne. Cerkniško jezero je bilo skoraj izsušeno. Ob 18.00 smo se utrujeni in polni novega znanja vrnili domov.

Besedilo: Žiga Ovsenek, 6. a

Foto: Žiga Ovsenek, 6. a

Zadnja obvestila:

Vse ekipe našle cilj

Vse ekipe našle cilj

... čeprav so se nekateri na poti malce zgubili 🙂 Ekipe, sestavljene iz 6-8 učencev 6.-9. razreda...

Poleg iz knjižnice

Poleg iz knjižnice

Za učence drugega triletja je knjižničarka Tadeja Česen Šink organizirala sobo pobega iz...

Dostopnost