Priznavanje pravice do brezplačnega vrtca za drugega in vsakega nadaljnjega otroka od 1. 9. 2021

6. septembra, 2021

Spoštovani starši!

S 1. 9. 2021 se uveljavi novela Zakona o vrtcih (Ur. l. RS, št. 18/21), ki ponovno vpeljuje pravico do brezplačnega vrtca za drugega otroka iz iste družine, ki je vključen v vrtec hkrati s starejšim sorojencem. Pravice do brezplačnega vrtca pa bodo deležni tudi vsi starši, ki imajo v vrtcu tretjega ali nadaljnjega otroka, ne glede na to, ali so starejši sorojenci še v vrtcu. Ker gre za pravico, ki jo določa zakon, morajo starši še vedno oddati vlogo za znižano plačilo vrtca na pristojni CSD, da jim o tem izda odločbo.

Vse starše pa lepo naprošamo, da ne glede na oprostitev plačila, še vedno preko portala Vasco odjavljate vašega otroka, če ne bo prisoten v vrtcu! Prijavljeno število prisotnih otrok namreč močno vpliva na našo organizacijo prehrane.

Prijazen pozdrav in vse dobro!

Vodstvo vrtca

Drugi roditeljski sestanki

Spoštovani starši. Lepo vabljeni na roditeljske sestanke, ki bodo potekali v sledečih terminih:...